تخفیف شگفت‌انگیز
پنجره تاپکو

در، پنجره، نما

لطفا کمی صبر کنید...

ورود

طرح تعویض

#دلایل تعویض پنجره

امروزه افراد انتظاراتی از پنجره های محل سکونت یا کار خود دارند که در قدیم توجه به آن کمتر بوده و همچنین امکان برآورده شدن این انتظارات نیز به شکل امروزی وجود نداشت. کاهش آلودگی صوتی و سر و صدای مزاحم، جلوگیری از ورود گرد و خاک و دوده به داخل، جلوگیری از ورود آب، عایق بندی بهتر حرارتی و کاهش هزینه های انرژی بعنوان اصلی ترین نیازها از یک پنجره شناخته می شود. تمام نیازهایی که در پنجره های قدیمی آهنی، آلومینیومی ساده و چوبی برآورده نشده و باعث نارضایتی و سلب آسایش ساکنین شده است. ایرادات پنجره های قدیمی را میتوان به این موارد اشاره کرد :

#1.شیشه های تکجداره

استفاده از شیشه های تکجداره با ضریب انتقال حرارت بالا که براحتی باعث عبور سرما و گرما به داخل ساختمان شده و بایستی هزینه بالایی رو جهت مصرف وسایل گرمایشی و سرمایشی کرد تا به شرایط مطلوب رسید. بعضی ها جهت صرفه جویی در هزینه شیشه های پنجره قدیمی رو تبدیل به شیشه دوجداره می کنند که عملا هزینه بیهوده بوده و به دلایل بعدی که به آنها اشاره خواهد شد به شرایط آسایش نمی رسند.

#2.درزبندی

عدم چفت شدن کامل بازشو و قاب و وجود درز در پنجره های قدیمی باعث ورود گرد و خاک، صدا و آب به داخل می شود. برای رفع این مشکل بعضی ها از درزبندهای اسفنجی یا لاستیکی استفاده میکنند و بین شیشه و قاب هم از چسب های سیلیکونی ولی این راهکار هم به هیچ عنوان رضایت بخش نبوده و مجددا ورود صدا و خاک و آب به داخل وجود دارد.

#3. انتقال حرارت قاب پنجره

قاب آهنی و آلومینیومی قدیمی ضریب انتقال حرارت بالایی دارند. هنگام قرارگیری در معرض گرما و نور خورشید یک سطح داغ ایجاد شده و بالعکس در فصول سرد سرمای محسوسی بصورت تابش سرد از قاب پنجره ها به داخل انتقال می یابد.

#4. خروج آب

درصورت ورود آب به داخل قاب پنجره های قدیمی امکان خروج به بیرون پنجره را ندارد. در اکثر پنجره های آهنی ورود آب باعث زنگ زدن و اکسید شدن قاب و در پنجره های چوبی باعث پوسیدگی می شود.

#5. رنگ پنجره

پنجره های آهنی و چوبی که درمعرض نور خورشید هستند پس از مدتی کیفیت رنگ خود را از دست داده و نیاز به تجدید رنگ آمیزی دارند که متحمل هزینه و زحمت است.

به وضوح راهکار مناسب برای ایجاد آسایش و رفع این معضلات، تعویض پنجره قدیمی با پنجره های مدرن است که میتوان به مزایای آن اشاره کرد :

1. عدم ورود گرد و غبار به داخل

2. عدم ورود آب به داخل و درصورت ورود به داخل قاب خروج از شیار های تعبیه شده روی قاب

3. کاهش آلودگی صوتی بین 30 تا 60٪

نکته مهم : البته که ایجاد کاهش موثر صدا بسته به عوامل بسیاری است و نیازمند آگاهی و تجربه بالایی در این زمینه است. برای این مورد حتما از کارشناس خبره استفاده شود.

4. کاهش انتقال حرارت از داخل به خارج و بالعکس. این مورد هم همانند بحث عایق صوتی نیاز به آگاهی و تجربه بالا دارد.

5. عدم نیاز به رنگ آمیزی

#زمان و نحوه تعویض پنجره

سوال و دغدغه ای که برای بسیاری افراد وجود دارد این است که آیا با تعویض پنجره نیاز به بنایی و عملیات ساختمانی است؟ و یا زمان زیادی برده و خرابکاری زیادی دارد در اکثر پنجره های تعویضی، بنایی و جداکردن کامل پنجره قدیمی وجود نداشته و شرکت آواشید با تجربه بالایی که در این زمینه دارد مشتری را متحمل هزینه های بنایی نخواهد کرد. در بیشتر مواقع قاب اصلی پنجره قدیمی بخاطر عدم نیاز به بنایی و اسیب احتمالی به نمای ساختمان حفظ شده و فقط بازشو، شیشه و قیدها جدا می شود. پنجره های آهنی بیشتر با دستگاه فرز برش خورده و قیدها جدا می شوند. در پنجره های آلومینیومی هم بسته به نوع آلومینیوم ممکن است با بازکردن پیچ ها و در بعضی مواقع با برشکاری، قیدها و بازشو رو جدا کرد. هنگام برشکاری نصاب با ایجاد پوشش مانع از پاشش ذرات برشکاری شده تا آسیبی به اطراف وارد نشود. برای پوشش قاب دور که پس از برشکاری یا بازکردن به جا مانده از پروفیل های پوششی یا اصطلاحا لبه دار استفاده می شود. پروفیل های لبه دار یا بازسازی در برندهای مختلف ابعاد لبه پوششی متفاوتی دارند که بسته به نوع قاب قدیمی به جا مانده می توان هرکدام از آنها رو انتخاب کرد.البته برای پروژه های بازسازی که امکان بنایی و تخریب را دارند پیشنهاد می شود که قاب های قدیمی بطور کامل از دیوار خارج شوند. مزیت اینکار انتخاب بیشتر برای نوع پروفیل و بازشو برای مشتری بوده و هزینه ای بابت پوشش قاب های قدیمی نمیدهند.

 از لحاظ زمان تعویض پنجره های 1 واحد آپارتمان که بین 4 تا 8 عدد پنجره دارد غالبا یکروزه انجام می شود و بطور کلی شامل مراحل زیر می شود :

1. بازکردن پرده ها و جمع آوری اسباب اطراف پنجره و پوشاندن آنها که اینکار اکثرا روز قبلش توسط مشتری انجام می شود.

2. بازکردن شیشه ها و جداکردن بازشو و قیدهای پنجره قدیمی که بسته به نوع پنجره نحوه جداسازی متفاوت است.

3. نصب پنجره جدید با رعایت الزامات فنی استاندارد

4. درزبندی اطراف قاب با فوم پلی اورتان و چسب سیلیکون ماستیک

5. جداکردن لیبل های نمای بیرونی پروفیل های پنجره

6. شیشه گذاری و تنظیم لنگه های بازشو بصورت استاندار

7. تحویل پنجره ها به مشتری و گفتن نکاتی در مورد نگهداری پنجره

#نکات مهم در تعویض پنجره

یکی از نکات مهم در تعویض پنجره ها حفظ شمایل و رنگ بین پنجره جدید و قدیم است. بدلیل اینکه پنجره قسمتی از مشاعات ساختمان به شمار می آید بایستی هنگام تعویض شمایل قبلی حفظ شود. برای پنجره های رنگی از دو گزینه روکش لمینیت یا رنگ استفاده می شود که از لحاظ قیمت باهم اختلاف دارند. شیشه هم مطابق با رنگ شیشه پنجره قدیمی انتخاب می شود که اولویت آن در نمای اصلی ساختمان است. ولی در نماهای پشتی یا نورگیر امکان استفاده از شیشه دلخواه بیشتر است. البته در نورگیرها بدلیل حفظ حریم بیشتر از شیشه های مات استفاده می شود. در مورد بازشوی پنجره هم پرکابردترین آن دوحالت بازشو است که علاوه بر عایق بندی بالا امکان تهویه در حالت بالا بازشو را هم دارد. البته در جاهایی مثلا آشپزخانه که نیاز به عایق بندی صوتی بالا نیست و بجای آن نیاز به تهویه بیشتر است، بازشوی کشویی گزینه مناسبتری برای تعویض است. در پروژه های بازسازی و تعویض پنجره نیاز به مشاوره و کارشناسی حضوری ضروری بوده و شرکت تاپکو با اعزام رایگان کارشناس به محل پروژه و بررسی دقیق نیازهای مشتری بهترین انتخاب را به آنها پیشنهاد می دهد.